Ödeme Bilgileri


Öğrenim Ücreti Ödeme

Ünversitemiz Ziraat Bankası ile anlaşmalı olup tüm işlemleri TC ve KKTC’deki Ziraat Bankası şubeleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ile üniversitemiz arasında imzalanan protokol gereğince Üniversite Öğrenim Ücretini her iki dönem başında altı aya kadar faiz ve vade farkı olmaksızın ödeyebilirsiniz. Bunun için TC ve KKTC’deki size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkililerine üniversitemizin adını söyleyip harcı taksitle ödemek istediğinizi söylemeniz yeterli. Yetkili sizi yönlendirecek ve bilgilendirecektir.

Hesap bilgileri

Güncellenecektir.

Bu uygulama sadece taksitli dönem öğrenim ücreti için geçerlidir. Bunun dışındaki ücretler için taksitlendirme yapılmamaktadır.

Ödemeler, Ziraat Bankası aracılığı ile Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir. Üniversiteye elden ücret ödemek mümkün değildir. Her dönem, ders kaydının yapılabilmesi için öğrenim ücreti ödenmiş olması zorunludur.

Öğrenim Ücreti Ödemesi

Her bir dönem için ödenecek öğrenim ücreti tutarları, peşin ya da dönem boyunca 2 eşit taksitte ödenebilir:

  • Peşin Ödeme (Bir dönemlik ücretin tamamını bir kerede ödeme)
 Ödeme için, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğrenci Harcı hesabına öğrenim ücretini peşin olarak yatırılmalıdır. Peşin ödemede indirim yoktur.
  • Taksitli Ödeme Üniversite öğrenim ücretlerinin taksitle ödenmesi mümkündür. Taksit imkanı, sadece öğrenim ücreti için geçerlidir. Herhangi bir ek ödeme istenmemekte, harc miktarı dönem içinde tamamlanacak şekilde taksitlendirilmektedir.

Ödeme Tarihleri

Her dönem başında ders kayıtlarınızı yapabilmeniz için, o döneme ait öğrenim ücretini ödemiş olmanız gerekir.

Son ödeme tarihleri akademik takvimde belirlenir ve duyurulur.

Ödemeniz gereken ücretler, ödeme tarihleri, ders kayıtlarıyla ilgili kurallar ve uygulama adımlarını açıklayan duyuru ayrıca her dönem başında üniversitenin iç ağ sayfasında yayınlanır.

Önemli Uyarılar

  • Geçmiş dönemlere ait harçlarını düzenli ödemeyen kişiler, yeni öğretim yılında taksitli ödeme olanağından yararlanamayacak ve peşin ödeme zorunlu olacaktır.
  • Taksitli ödemeden yararlanmak için muhasebe ile görüşmeniz gerekmektedir.
  • Öğrenim ücreti ödemeleriniz için dekont getirmenize gerek yoktur.

Ödemelerle ilgili yapmış olduğumuz bu uyarılarımızı, adınıza ödeme yapacak kişilere de iletmenizi rica ederiz.