Sıkça Sorulan Sorular

Lefkoşa’da Haspolat mevkiinde. Lefkoşa şehir merkezine 10 km uzaklıkta.
Havaalanından şehre gelen servisleri kullanabilirsiniz. Bunun için kalkış saatlerini beklemek gerekebilir. Taksi biraz daha pahalı. 40 TL karşılığında gelinebilir.
2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrenci alacak programlarımız: – Hukuk, – Psikoloji, – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, – İlahiyat, – İngilizce öğretmenliği, – Türkçe öğretmenliği, – Arapça öğretmenliği.
Üniversitemizde eğitim dili Türkçe’dir; İngilizce ve Arapça dilleri de öğretilir.
Evet. Bireysel başvuruları kabul ediliyor. Şartlar uygun bulunduğu takdirde kayıtlar alınacak.
Türkiye’deki herhangi bir üniversiteye nasıl kayıt yaptırılıyorsa KISBÜ’ye de aynı şekilde kayıt yaptırılıyor. OSYM tarafından düzenlenen YGS ve LYS sınavlarına girmeli, tercihte bulunmalısınız. Kazandığınız takdirde kayıt yaptırabilirsiniz.
K. K. T. C. vatandaşları için herhangi bir sınav istenmiyor. Sadece; Not ortalamasının 7.00 ve üzeri olması, Öğretmenlerden alınmış iki referans mektubu Niçin üniversite okumak istediğini anlatan 1-1.5 sayfalık bir mektup Bu üç belge ile belirtilen tarihlerde Üniversite’nin Öğrenci İşleri Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.
Üniversitemizde kız öğrenciler için barınma imkanı var. Erkek öğrenciler çevredeki öğrenci konukevlerine/yurtlara yönlendiriliyor.
***Üniversitemizin yıllık öğrenim harcı 16.000 TL’dir. %75 burslu 4.000 TL, %50 burslu 8.000 TL ve %25 burslu 12.000 TL’dir.
Biri kayıt esnasında, diğeri ikinci dönem başlamadan önce olmak üzere iki taksitte ödeme imkanı var.
Sadece kayıt esnasında 100 Euro kayıt ücreti ve 100 Euro sosyal aktivite ücreti alınmaktadır.
Her bölüm için ders kitaplarının ücreti farklı olabilir. Yıllık kitap harcaması 250-500 TL. arasında değişebilir. Öğrenciler kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır.
Öğrencinin gereksinimlerine göre değişiklik gösterir. Yurt/barınma ücreti dahil aylık 1000 TL. ile bir öğrenci eğitimini sürdürebilir. %50 burs hakkını elde etmişseniz bir yılda 16.000 TL. ile geçinmeniz mümkündür.
Erken alındığı takdirde makul fiyatlarda bilet bulunabilir.
Tabiki. Kiralık evlerin kira ücretleri şehre uzaklığına göre değişmekle birlikte ortalama daire kirası 1000 TL. civarındadır.
Belli bir başarıyı yakalayan öğrencilerimize istedikleri ikinci bir programda diploma alma imkanı var. Bunun için öğrencilerimizin, disiplin cezası almaması, not ortalamasının 3 ve daha yukarı olması gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için çift dal yönergesine bakılabilir. Yan Dal Programında ise öğrenciler, daha az ders yükü altına girerek, asıl çalışma alanını destekleyen bir sertifika sahibi olabilecek.
Üniversitemizin hangi bölümüne girerseniz girin şartlar ve kurallar aynıdır.
Hayır. Çift anadal eğitimi ücretsizdir.
Yıl içerisinde çeşitli konferans ile sertifika verilmektedir.
Üniversitemizde düzenlenen sertifika programlarına katılan öğrencilerimizden cüzi miktarda katılım ücreti alınacaktır.
Bir başka üniversitede okunup da başarılı olunan derslerden muaf olmak için başvuru yapılmakta, ilgili yönetmelik gereği değerlendirilip karar verilmektedir.